Studijsko putovanje "Promicanje kvalitete života darovitih" - Ljubljana

U sklopu projekta "ZadarZaDar" Doživljajna pedagogija u prirodoslovnim predmetima za razvoj darovitih učenika, organizirano je studijsko putovanje u Centar za istraživanje i promicanje darovitosti Pedagoškog fakulteta Sveučilišta u Ljubljani, u trajanju od 8.-10.11.2017.g.

U sklopu studijskog putovanja - Projekta ZadarZaDar, zadarski projektni tim kojeg su činili ravnatelji i koordinatori 5 partnerskih škola (OŠ Bartul Kašić, OŠ Kruno Krstić, OŠ Zadarski otoci, OŠ Sv. Filip i Jakov i OŠ Benje), pročelnik za Upravni odjel za odgoj i školstvo - g. Joso Nekić, koordinator Sveučilišta u Zadru- prof.dr. Igor Radeka, profesori sa Odjela za pedagogiju, nastavnici iz partnerskih škola, voditelji projekta Vera Šušić i Krešimir Groš,  posjetili su Pedagoški Fakultet, Sveučilišta u Ljubljani, koji je referentni centar izvrsnosti u radu s darovitošću. Dio tima iz OŠ Kruno Krstić bili su ravnateljica Jasmina Matešić i psihologinja Jagoda Ivanišević.

Svrha putovanja bila je steći nova znanja, iskustva i vidjeti primjere dobre prakse u Sloveniji. U tu svrhu upriličen je posjet OŠ Šmartno u Ljubljani i OŠ Antona Ukmarja u Kopru. Trodnevna edukacija održavala se na Ljubljanskom Sveučilištu a predavači ( prof.dr.Mojca Jurišević, prof.dr.Mojca Čepić, prof.dr.Gregor Torkar, doc.dr. Boštjan Kuzman) su ponudili teorijski okvir u radu s darovitima te primjere dobre prakse na svim razinama obrazovanja.

Zaključci ovog studijskog putovanja, kao i primjeri dobre prakse u radu s darovitim učenicima će se kroz projekt implementirati u zadarske osnovne škole, a prve rezultate moći ćemo vidjeti na svečanom otvaranju suvremenog praktikuma prirodoslovlja u OŠ Bartul Kašić, povodom Međunarodnog dana darovitih učenika - 21.ožujka.2018.g.

objavio: Jagoda Ivanišević   datum: 28. 11. 2017.